Serenad Zülfü Livaneli

er ya da geç Serenad Zülfü Livaneli okuyacağım diyenler (21)

- Serenad Zülfü Livaneli okumuş 126 kişi var. verdikleri ortalama puan: 8.52

yorumlar, değerlendirmeler  

İlknur-Karyağdi

çok etkilendiğim yakın tarihi merak ettiren bir roman. İnsanlar nasıl öyle şeyler yapmış nasıl onları ölüme terk etmiş derken aynı şeyi tekrar görüyorum doğuda. savaştan kaçmaya çalışan insanlar sınırdan geçip bizim sınır şehirlerimizde yaşamaya çalışıyor yerel halk da huzursuzluk çıkıyor diye istemiyor. İki tarafında anlayışlı olması gerek İnsanlık nerede bilmiyorum. İnsanlar açlığa terk edilmemeli. Misafir edilenler de huzursuzluk çıkarmamalı. Neden başaramıyoruz bunu ?

  İlknur Karyağdi    31 Ağustos 2014 23:43   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Mervekara

Şiddetle tavsiye ederim okunması gereken bır kıtap çok bışey demeye gerek yok okudugum butun kıtaplar muhtesemdır emin olun tavsıyemı degerlendırın :)

  Mervekara    18 Haziran 2014 15:46   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Alidogan323

Hiç bir edebi içeriği olmayan; roman olmaktan ziyade derlenen tarihi bazı bilgilerin yazar tarafından kendi değer yagılarına göre şekillendirilmesi ve okuyucuya ortaya çıkan karmaşık sonucun empoze edilmeye çalışılması!
1900'lü yılların başlarında yaşanmış bir kaç olay öğrenmek istiyorsanız ve dünyada başka hiç bir kaynak kalmadıysa kesinlikle okumalısınız!

  Alidogan323    24 Şubat 2014 21:06   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Şuranur-Pelit

bu kitapta Livaneli'nin kurgusuna hayran oldum.O kadar değişik pencereler açılıyor ki kitabın devamında beni hep şaşırttı diyebilirim.beklemediğiniz halde başka bi deyişle tamam ya bu kadar şey yeterli artık ne olabilirki devamında dediğiniz halde sırlar BİTMİYOR.ama kitaptaki maya karakterini hiç beğenmemiştim hatta baya gıcık bile olmuştum kitap onun üzerinden devam etseydi ciddi ciddi bırakmayı düşünürdüm.

  Şuranur Pelit    2 Kasım 2013 21:51   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Sercan-Baş

Çok başarılı bir Roman. Tarzları farklı ama çok mu iddalı bilmiyorum bazen Dan Brown'un Türk versiyonu gibi geliyor bana.

  Sercan Baş    22 Temmuz 2013 11:16   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Fatma-Çetin

Son dönemde keyifle okuduğum romanlardan biri. Livaneli farklı dönemlerin tarihi meselelerini bir kadının gözünden ama kadın dünyasına erkek penceresinden bakarak yansıtıyor.... okunmaya değer....

  Fatma Çetin    1 Haziran 2013 17:13   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Meltem-Kahveci

2 günde okudum bitirdim; Mavi Alay, Struma gibi gerçekleriyle; Max ile Nadia'nın aşkı kurgusuyla, Maya'nın dünyasıyla beni çok etkiledi. 20. yüzyılın başı ve sonunun Avrupa ve Asya'nın birleştiği yerde böylesi harmanlanması...

  Meltem Kahveci    27 Kasım 2012 00:24   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Yasemin-Ergül

Ne yaşanmışlıkların olduğunu düşündüren bir kitap oldu benim için, bilmediğimiz ne dramlar var gün yüzüne çıkmamış .. hiç sıkılmadan okudum tavsiye ederim

  Yasemin Ergül    1 Kasım 2012 22:34   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Gülçin-Yaman

okuyup da etkisinden kurtulamadığım bir kitap mutlaka okuyun :)

  Gülçin Yaman    29 Ekim 2012 20:22   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
Kahraman-Tolga-Doğan

Kitaptan şu bölümü aktarmak isterim. Bu beni bitirdi:

Kötünün Zaferi !
“Adil olanın peşinden gidilmesi doğrudur en güçlünün peşinden gidilmesi ise kaçınılmazdır. Gücü olmayan adalet acizdir, Adaleti olmayan güç ise zalim. Gücü olmayan adalete mutlaka bir karşı çıkan olur, çünkü kötü insanlar her zaman vardır. Adaleti olamayan güç ise töhmet altında kalır. Demek ki adalet ile gücü bir araya getirmek gerek, bunu yapabilmek için de adil olanın güçlü, güçlü olanın ise adil olması gerekir.
Adalet tartışmaya açıktır. Güç ise ilk bakışta tartışılmaz biçimde anlaşılır. Bu nedenle gücü adalete veremedik, çünkü güç adalete karşı çıkıp, kendisinin adil olduğunu söylemişti. Haklı olanı güçlü kılamadığımız için de güçlü olanı haklı kıldık.” Eric Auerbach (Kötünün Zaferi - Pascal Üzerine Deneme)

  Kahraman Tolga Doğan    22 Ekim 2012 23:51   bayıldım! (0 puan) yorumla!(0 yorum)
1  2  3  5  6  7  Sonraki Sayfa >>  
- bu başlığı okumasitesi'ne ekleyen: Selma Köksal

Serenad Zülfü Livaneli konusunda yorumun mu var?

bu sitede okuduklarını ve okumak istediklerini başkalarıyla paylaşabilirsin.
okumasitesi'ne üye olmak için buraya tıkla.

kimler okumuş? (126)

görseller (3)

kategoriler